W 1994 r. ukończyła Medyczne Studium Zawodowe Techniki Dentystycznej w Łodzi W 2005 r. ukończyła studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym (wydział Nauk o Zdrowiu) na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, specjalność Techniki Dentystyczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała w szpitalach klinicznych w Lesznie i w Poznaniu.
Od 1998 r. prowadzi własne laboratorium dentystyczne, a od 2012 również gabinet dentystyczny.

Jest autorką kilku publikacji, m.in. Człowiek – misterna budowla, cz. I i II.

Od 2007 r. realizuje swoje powołanie również jako wykładowca i szkoleniowiec.

Dzięki zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej łączy świat techniki dentystycznej z fizjologią człowieka, wykonując uzupełnienia protetyczne i ortodontyczne. Nieustannie zgłębia wiedzę, stosując metody wspomagające leczenie. m. in. Muzykoterapię Dogłębną Komórkową wg dr Barbary Romanowskiej. Jej dewizą jest holistyczne podejście do pacjenta i uwzględnienie organizmu jako całości.

Planując leczenie, uwzględnia stabilne długoczasowo położenie żuchwy względem szczęki. Wygodny i komfortowy zgryz chroni przed powstawaniem tzw. choroby okluzyjnej, powodującej zniszczenia własnych zębów na skutek nieprawidłowych kontaktów zgryzowych, nieprawidłowej pracy stawów skroniowo-żuchwowych oraz naprężeń mięśni. W tym celu wykorzystuje metodę analizy funkcjonalnej wg dr Johna Koisa (analiza ta pozwala znaleźć prawidłowe, stabilne położenie głów stawowych w torebkach stawu skroniowo-żuchwowego). Tak prowadzone leczenie, przy minimalnym koszcie biologicznym, pozwala uzyskać optymalny efekt estetyczny i funkcjonalny.

Za szczególnie ważną uważa wczesną kontrolę i diagnozę dzieci już od ok 2. roku życia, ponieważ stan aparatu żucia i mowy jest ściśle powiązany z układem narządu ruchu. Jej zdaniem od wczesnych lat należy eliminować nieprawidłowe nawyki mięśniowo-czynnościowe, które mają ogromny wpływ na powstawanie wad języka i większości wad zgryzu.