Logopedia > Aktualności > Goście, goście

Goście, goście

2.12.2023 r. studentki II roku studiów II stopnia wzięły udział w spotkaniu z Gabrysią i jej mamą. Panie przyjechały na zaproszenie p. Anny Kołodziej, prowadzącej zajęcia z „Diagnozy i terapii jąkania”.

Panie rozmawiały o życiu codziennym osoby z niepłynnością mowy, o sytuacji w szkole oraz o spotkaniach w rawickim KLUBIE „J”. Odpowiedziały także na liczne pytania uczestniczek spotkania.

17.01.2024 na zaproszenie studentek z Naukowego Koła Logopedycznego FiloLOG przybyła p. Joanna Orsztynowicz, która opowiedziała o swojej pracy w uczeniu się mowy werbalnej.

Wśród licznych pytań pojawiły się te związane z funkcjonowanie w środowisku osób głuchych, współpracy z logopedami podczas wieloletniej nauki mówienia, edukacji i przystosowaniu placówek oświatowych do wsparcia ludzi, którzy nie słyszą oraz o tym, jak osoba głucha zdaje egzamin na prawo jazdy.

Spotkanie zostało zainspirowane rozmową przeprowadzoną przez jedną ze studentek, p. Magdalenę Duczmal z p. Joanną Orsztynowicz w ramach kampanii społecznej „Tworzymy Przestrzeń dla Wszystkich”.

fot. M. Duczmal